2. Други спортове
  3. Фехтовка: Злато за Япония и Русия в Пловдив

Фехтовка: Злато за Япония и Русия в Пловдив

Японка и руснак спечелиха последните индивидуални титли от световния шампионат по фехтовка за младежи и девойки (20 г.) в Пловдив.

Комаки Кикучи се наложи убедително с 15:8 над Серена Росини (Ит) във финала на рапиристките. Третото място разделиха Аймън Блоу (САЩ) и Али Хуан (Кит).

Много по-оспорван беше финалът на шпага за младежи. В него само един туш определи шампиона. Егор Гужиев (Рус) победи с 15:14 Валерио Куомо от Италия и грабна титлата. Козимо Мартини (Ит) и Гергели Сиклоши (Унг) взеха бронзовите отличия.

В надпреварата на шпага Пламен Диков, Димитър Кръстев и Пресиян Кралев стигнаха до директните елиминации, където загубиха първите си мачове.

Българите претърпяха загуби и в първите си срещи в отборните състезания. Сабльорите отстъпиха пред тима на Унгария, а рапиристките бяха победени от отбора на САЩ.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова