2. Други спортове
  3. Фелпс завърши трети на 100 м. бътърфлай и нарече представянето си "трагично"

Фелпс завърши трети на 100 м. бътърфлай и нарече представянето си "трагично"

Обръщането ми е трагично. И все пак е по-добро от миналогодишното, сподели легендата в плуването, който се завърна в басейна

Майкъл Фелпс завърши на трето място в плуването на 100 метра бътърфлай по време на състезанието от сериите "Арена про суим" в Шарлът, Северна Каролина. Това беше едва второто плуване за 18-кратния олимпийски златен медалист след 6-месечна принудителна почивка, като самият той отчете, че ще се нуждае от много сериозна подготовка за Рио 2016.

"Обръщането ми е трагично. И все пак е по-добро от миналогодишното", каза американецът след състезанието в Шарлът. Фелпс, рекордьор за миналата година в дисциплината, финишира с време 52.59 секунди.

Том Шийлдс беше най-бърз на дистанцията с време 52.12 секунди, което е с малко над секунда от най-доброто на Фелпс за 2014. Трети завърши Райън Лохте. По-рано през деня Фелпс не успя да преодолее квалификациите на 200 метра свободен стил, след като финишира 14-и.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024