2. Други спортове
  3. Франция се класира за четвъртфиналите на световното по хандбал

Франция се класира за четвъртфиналите на световното по хандбал

Двукратният световен първенец Русия отпадна

Световният шампион и домакин Франция се наложи с 31:25 (14:13) над Исландия в осминафинален мач от световното първенство по хандбал. Михаел Жигу вкара шест гола за французите, а Недим Ремили и Людовик Фабрегас добавиха по пет. За тима на Исландия Рунар Карасон реализира 7 попадения. Двукратният световен първенец Русия обаче отпадна от биктата за медалите, след като претърпя поражение с 26:32 (15:13) от Словения.

"Сборная" имаше аванс от два гола на почивката, но водени от завършилия с шест гола Дарко Чингесар словенците направиха зрелищен обрат през втората част. За Русия Даниил Шишкарев и Александър Деревин отбелязаха по 5 гола. В най-драматичния мач от съботната програма Испания победи Бразилия с 28:27 (16:18). Седем минути преди края Бразилия поведе с 26:25 след гол на Фабио Чиуфа, но с две попадения на Алекс Духшебаев и едно на Валеро Ривера Испания направи пълен обрат. Духшебаев и Хоан Канеяс бяха най-резултатни за "Ла Фурия" с по 5 гола, докато за "селесао" седем реализира Жоао Педро Силва.

В последния изигран двубой Норвегия разгърна огромния си потенциал в нападение през второто полувреме на мача с Македония и го спечели с 34:24. "Викингите" водеха с 12:10 след първите 30 минути, но през втората част не оставиха никакво съмнение в превъзхоството си над балканския тим. Магнус Йондал и Ейвинд Танген реализираха по шест гола за Норвегия, докато за Македония голмайсторът на турнира до момента Кирил Лазаров вкара шест гола. По-късно днес са другите четири четвъртфинални срещи.

Резултати от осминафиналните срещи на световното първенство по хандбал, провеждащо се във Франция:

Унгария - Дания
Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова