2. Други спортове
  3. Фрегата се класира за финала в турнира за Купата на България по хандбал

Фрегата се класира за финала в турнира за Купата на България по хандбал

„Студентите” от НСА на крачка от сензация

Изключително интересен двубой предложиха на публиката в зала „Орловец” отборите на НСА / София/ и Фрегата / Бургас/ . Двата тима излязоха в полуфинален мач  при мъжете, а победителя от него отива на големия финал утре.

Двубоят започна с изненадващ натиск от НСА, които учудиха всички в залата със своята концентрирана и организирана игра. „Студентите” влязоха в мача с огромно желание и себераздаване срещу последния носител на трофея Фрегата. Гостите от Бургас определено не очакваха подобна агресивна игра по целия терен и трудно правеха своите атаки. Софиянци откриха резултата, а към 20-та минута водеха с 3 гола аванс- 7:10.

До края на първото полувреме НСА владееше повече инициативата и благодарение на вратаря си Лилиян Русков който се отличи с чудесни спасявания не позволи на Фрегата да стопи разликата. Първата част приключи  при 9:12 за „студентите” и най-интересното предстоеше през второто полувреме.  В него класата си каза думата и въпреки огромното  желание за успех НСА допусна да им бъдат вкарани 6 поредни гола.

За капак Веселин Николов получи директен червен картон за груба проява и това разконцентрира софиянци, които отстъпиха инициативата на Фрегата. Бургазлии вдигнаха оборотите и показаха, че играта им през първата част е била случайна и са подценили съперника. Здрава битка в защита и майсторски изпълнения в атака направиха резултата 22:18 в 20-та минута за Фрегата, а до последния съдийски сигнал вкараха и нови голове за крайното 27:20.

Другият полуфинал е между варненските Спартак и Локомотив . Срещата ще започне от 19.00 часа тази вечер и победителя ще се изправи срещу НСА в утрешния финал, който ще започне в 16.00 часа.
Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024