2. Други спортове
  3. Фрум докосва историческа победа в Джирото

Фрум докосва историческа победа в Джирото

Британецът има аванс от 40 секунди преди последния етап

Британецът Крис Фрум докосва победата в 101-вото издание на колоездачната обиколка на Италия. Той успя да запази розовата фланелка на лидер и след предпоследния 20-и етап на Джирото - 214 километра от Суса до Червиния.

В неделя предстои заключителният, но той няма да донесе големи промени в генералното класиране. Така 33-годишният състезател на "Скай" ще стане едва третият колоездач в историята след Еди Меркс и Бернар Ино, който ще държи едновременно титлите в трите най-големи колоездачни оъстезания в света - обиколките на Франция, Испания и Италия.

Фрум води в генералното класиране с 40 секунди пред холандеца Том Дюмулен и с 4:17 минути пред французина Тибо Пино, които към момента
оформят лидерската тройка.

В днешния 20-и етап Фрум завърши на седмо място с изоставане от 6:03 минути от победителя Микел Ниеве. Испанецът измина етапа, предложил три височини от първа категория, за 5 часа, 43 минути и 48 секунди.

Втори остана холанедът Роберт Гесинк, който финишира на 2:17 минути зад Ниеве, а тройката допълни австриецът Феликс Гросшартнер на 2:42 минути зад първия.
Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година