2. Други спортове
  3. Фруум пред трета титла от „Тур дьо Франс”

Фруум пред трета титла от „Тур дьо Франс”

Етап преди края британският колоездач има аванс от 4 минути и 5 секунди

Британският колоездач Крис Фруум ("Тийм Скай") на практика спечели трета титла в кариерата си от Тур дьо Франс.

Това се случи, след като Фруум финишира 20-и в 20-ия 146,5-километров етап от Мегеве до Мерзен с изоставане от едва 6 секунди от основния си конкурент Ромен Барде (ЕйДжиТуАр).

Въпреки загубата на време, Фруум остава с аванс от 4 минути и 5 секунди пред френския си съперник, който почти сигурно ще му бъде достатъчен за крайна победа в тазгодишното издание.

Победител в предпоследния етап на Тура стана испанецът Хон Исагире от "Мовистар", който завърши с време от 4:06:45 часа.

Втори на 19 секунди остана колумбиецът Харлинсон Пантано от "АйЕйЕм Сайклинг", а трети на 42 секунди завърши италианецът Винченцо Нибали от "Астана", победител в обиколката за 2014 година.

Третата победа Фруум в Тура означава, че той става първият британец с подобно постижение. Роденият в Найроби, Кения състезател спечели състезанието и през 2013 и 2015 година.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София