2. Други спортове
  3. Гърция пречупи България в решителната квалификация

Гърция пречупи България в решителната квалификация

Националният отбор на България по футзал загуби с 1:5 в последния си мач от предварителния кръг на европейските квалификации

Националният отбор на България по футзал загуби с 1:5 от Гърция последния си мач от предварителния кръг на европейските квалификации и отпадна от по-нататъшната надпревара. За да попаднат в следващия етап на квалификациите, българите трябваше да спечелят и да изместят "елините" от първата позиция. Пред пълните трибуни на зала "Скаптопара" в Благоевград "лъвовете" започнаха силно и още в началото Ангел Тодоров можеше да се разпише отблизо след пробив на Даниел Несторов, но вратарят на Гърция спаси.

В 4-ата минута Даниел Димов сбърка при изнасянето на топката, Антониос Манос напредна и отправи силен удар, който спря в мрежата на Костадин Белинов. Последваха нови силни атаки за България, но те дадоха резултат чак в началото на втората част. Капитанът Делян Койчев се възползва от прострелно подаване и на празна врата изравни - 1:1.

В 31-та минута Йоанис Делапортас направи резултата 1:2. При негативния резултат българите заиграха с "летящ вратар", като селекционерът Венелин Иванов пробва варианти както с Тодор Велев като допълнителен разиграващ футболист, така и с титулярния вратар Костадин Белинов. При така създалата се ситуация гърците издебнаха шанса си и в 35-та минута покачиха на 3:1 чрез Антониос Манос. Във финалната минута Станислав Василев си вкара автогол при опит да върне топката назад, а Сократиос Мордокутас оформи крайното 5:1 от дълга дузпа.

Поражението остави България на трета позиция в крайното класиране, с актив от 4 точки и по-лоша голова разлика от Армения. Гърция зае първото място, а Уелс - последното.

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024