2. Други спортове
  3. Гърция – Румъния и Израел - Швейцария са полуфиналите на Евро 22 във Варна

Гърция – Румъния и Израел - Швейцария са полуфиналите на Евро 22 във Варна

Най-драматична беше победата на Израел срещу Литва

Гърция – Румъния и Израел - Швейцария са полуфиналите на Европейския шампионат по хандбал за младежи до 20 години във Варна.

В най-драматичния мач Израел си спечели място в борбата за медалите след успех с 26:25 на Литва с гол в последната секунда и събра 6 точки. При успех на Литва обаче, двата тима щяха да имат по 4 и решаващ щеше да е директният двубой, който щеше да изпрати литовците на полуфинал. В другата среща от група „А“ Гърция разби Люксембург с 29:16 и оглави класирането с пълен актив от 8 т.

В група „Б“ Швейцария разби Северна Македония с 31:14 и събра 8 т. след четири победи. Румъния (6 т.) победи Украйна с 33:25 и е на втора позиция.

Полуфиналите са в събота (23 юли), съответно от 17:30 ч. Израел – Швейцария и от 20.00 часа Гърция – Румъния.

Преди това са мачовете за разпределяне на местата 9-10 и 5-8.

Както е известно, за пръв път и двата Европейски шампионата по хандбал за младежи до 20 години се играят в един град и това е Варна. България бе част от първия турнир.

Входът за мачовете в Двореца на културата и спорта е свободен. Всички срещи се предават директно в ефира на B1B.BOX.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"