2. Други спортове
  3. Георги Гайдарджиев спортист №1 на Благоевград за 2010 година

Георги Гайдарджиев спортист №1 на Благоевград за 2010 година

Състезателят по канадска борба от клуб „Армспорт”, който спечели световното първенство на дясна ръка до 55 кг. в град Мескит (САЩ), е победител в традиционната годишна класация

Състезателят по канадска борба Георги Гайдарджиев от клуб „Армспорт”, който спечели световното първенство на дясна ръка до 55 кг. в град Мескит (САЩ), е победител в традиционната годишна класация за най-добър спортист на Благоевград, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Спортистите и треньорите, които заслужиха място в класацията, бяха номинирани от спортните клубове в Благоевград, а журналистите, отразяващи спортния живот в града, направиха подреждането им. Победителят Георги Гайдарджиев спечели първото място със 144 точки.

Второ място в тазгодишната класация на най-добрите благоевградски спортисти заслужи европейската шампионка по таекуондо Албена Малчева от клуб "Фолкън", която събра 107 точки. По-нататък в десетката на най-добрите спортисти на Благоевград за 2010 година следват Тодор Козладеров (таекуондо), Пламен Кисов (канадска борба), Спас Детелинов ( кик-бокс), вратарят на Пирин Благой Макенджиев, Рая Андонова (плуване), Кристина Иванова (ориентиране), Ивайло Урдев (триатлон) и Цвета Галунова (шахмат).

Общо 21 състезатели от 38 номинирани получиха точки. Най-много гласове в класацията за най-добър треньор за годината спечели Кирил Богдански (канадска борба).

Наградата за феърплей заслужи Людмила Гоцева. За отбор на годината с бе избран новакът в „А” група ХК „Интер-Академик”.

Награждаването на победителите и призьорите в анкетата ще стане на 16 декември (четвъртък) от 18.00 часа във фоайето на община Благоевград.

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков