2. Други спортове
  3. Германец спечели популярния колоездачен пробег Париж - Рубе

Германец спечели популярния колоездачен пробег Париж - Рубе

Йон Дегенколб измина 253,5-километровото растояние за 5 часа, 49 минути и 51 секунди

Германецът Йон Дегенколб спечели популярния еднодневен колоездачен пробег Париж - Рубе, изминавайки 253,5-километровото растояние за 5 часа, 49 минути и 51 секунди.

Така Дегенколб стана вторият германец, печелил пробега, след Йозеф Фишер, който преди 119 години спечели първото състезание Париж - Рубе.

На финала 26-годишният Дегенколб изпревари със спринт група от 7 колоездачи, като втори е Зденек Стибар (Чехия), а трети е Грег Авермает (Белгия).

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024