2. Други спортове
  3. Германия започна защитата на титлата по хандбал с победа

Германия започна защитата на титлата по хандбал с победа

Вижте всички резултати

Защитаващият титлата си отбор на Германия започна с победа участието си в група "Д" на европейското първенство по хандбал за мъже в Хърватия.

Германците разгромиха Черна гора с 32:19. Уве Геншаймер отбеляза 9 гола за Бундестима, а с 5 завърши Пол Друкс.

В най-оспорвания мач Македония победи Словения с 25:24. деян Манасков отбеляза 8 гола за победителите, а Кирил Лазаров добави 7 попадения.

В група "Д" Испания постигна убедителна победа над Чехия с 32:15, а по пет гола реализираха Валеро Ривера, Раул Ентрериос и феран Соле.

В дербито на първия кръг олимпийският шампион Дания спечели срещу Унгария с 32:25. Звездата на датския отбор Микел Хансен беше отстранен след три наказания от по две минути.

Световният шампион Франция надделя над Норвегия с 32:31 в мач от група "Б".

Срещи от първия кръг в груповата фаза на европейското първенство по хандбал за мъже в Хърватия:

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година