2. Други спортове
  3. Гимнастичките втори за Гран при

Гимнастичките втори за Гран при

Ансамбълът на България за жени заема второ място във временното класиране за многобоя след изиграването на съчетанията с пет обръча на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния).

Възпитаничките на Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева - Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова играха силно и получиха оценка от 34.900 точки (19.000 за трудност, 8.250 за артистичност и 7.850 за изпълнение.

Лидер до момента е ансамбълът на Италия с резултат от 36.550 точки, а на трета позиция е с 34.450. В надпреварата участват 16 отбора, а в топ 6 са още Украйна, Германия и Мексико.

С втори по сила резултат българките се класират за финала на пет обръча в неделя.

Съдия за България в ансамбловата надпревара е Християна Тодорова.

Утре предстоят съчетанията с три ленти и две топки, след което ще станат ясно призьорките в многобоя и финалистите на отделните уреди.

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"