ХК Интер-Академик остава в борбата за четвъртото място след победа у дома

Интер-Академик надви Осъм (Ловеч) с 31:22

Мъжкият хандбален отбор на Интер-Академик записа втора поредна домакинска победа в "А" група, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

В спортната зала на ЮЗУ възпитаниците на Софка Арабаджиева победиха трудно с 31:22 (15:13) Осъм (Ловеч).Гостите поведоха в началните минути на двубоя, а веднага след изравняването на резултата срещата вървеше точка за точка. В 51-ата минута за нарушение срещу Адриан Зинков, червен картон от състава на Осъм (Ловеч) получи Генади Иванов.

С 12 гола за домакините двубоят завършиха Адриан Зинков и Добрин Тунтев, а Лазар Иванов добави 4 за победата.За гостите от Ловеч най-резултатен бе Виктор Симеонов с 5 гола.