2. Други спортове
  3. Испанец спечели титлата на 20 км спортно ходене в Мюнхен

Испанец спечели титлата на 20 км спортно ходене в Мюнхен

При жените европейска шампионка стана 38-годишната Антигони Дрисбиоти от Гърция с личен рекорд

Испанецът Алваро Мартин и Антигони Дрисбиоти от Гърция спечелиха титлите при мъжете и при жените на 20 километра спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен (Германия).

Мартин защити титлата си на тази дистанция, на която триумфира през 2018 година в Берлин, но завърши четвърти на олимпийските игри в Токио 2020. Испанецът взе златото с личен рекорд от 1:19.11 час по улиците на баварската столица при хладно време.

Шведът Персеус Карлстрьом, двукратен бронзов медалист на 20 и 35 км на Световното първенство в Юджийн миналия месец, спечели среброто с 1:19.23 часа, а Диего Гарсия Карера от Испания се нареди трети с 1:19:45 час.

Олимпийският шампион на 20 км Масино Стано от Италия, който е световен първенец на 35 км, завърши осми с повече от две минути след победителя.

При жените в спортното ходене на 20 км европейска шампионка стана 38-годишната Антигони Дрисбиоти от Гърция с личен рекорд от 1:29:03 час.

За нея това е втора титла от шампионата след тази на 35 км.

Втора завърши световната вицешампионка на по-дългата дистанция Катаржина Зджебло от Полша с 1:29:20 час, а трета е представителката на домакините от Германия Саския Файге с личен рекорд от 1:29:25 час.