2. Други спортове
  3. Историческо представяне на Никола Кемилев на Европейското по снукър

Историческо представяне на Никола Кемилев на Европейското по снукър

Други двама българи също преминаха груповата фаза

Никола Кемилев записа най-успешното представяне на български играч на Европейски първенства за мъже.

33-годишният българин бе на крачка от класиране на 1/8 финал, но отпадна след много драматичен сблъсък срещу Сакип Насир. Кемилев изигра страхотен двубой като водеще с 3:1 фрейма, но англичанина Насир успя да измъкне мача с много стабилна игра и да прължи напред в турнира. Сакип Насир е един от фаворитите за спечелване на титлата в София.

Преди това Коко се справи с 4:2 фрейма над Аарън Бусутил в много напрегнат мач, където показа характер. Преди това в груповата фаза българинът постигна три победи в груповата фаза и излезе на първо място.  Интересното е, че Кемилев не беше играл в турнири от календара на Българската Снукър Федерация повече от година, но спечели допълнителния квалификационен турнир, за място на Европейското първенство за мъже.

Други двама българи също преминаха груповата фаза. Теодор Чомовски и Виктор Илиев също се класираха на елиминациите, но не успяха да запишат победи и отпаднаха от надпреварата. Чомовски отстъпи на Томас Доулинг с 0:4 фрейма, докато Виктор отстъпки с 3:4 на Юка Еркинмико.  Виктор Илиев участва на всички възрастови групи на Европейското първенство и успя да премине груповата фаза и на трите турнира.

Другите българки, които взеха участие в груповата фаза на Европейското първенство за мъже бяха: Георги Величков, Иван Кюпов, Никола Кемилев, Сашко Димитров, Христо Сираков, Жан Лаушман, Денис Иванов, НИкола Георгиев, Тихомир Йорданов и Олег Велинов.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година