2. Други спортове
  3. Иван Димов донесе втори медал за България от Евро 2023 в Ереван

Иван Димов донесе втори медал за България от Евро 2023 в Ереван

Той взе бронз в категорията до 61 килограма

Иван Димов донесе втори медал за България от Европейското първенство по вдигане на тежести в Ереван, след като взе бронз в категория до 61 килограма.

Димов, който миналата година в Тирана взе златото, завърши с двубой от 277 кг, след като в отделните движения постигна 127 кг в изхвърлянето и 150 в изтласкването. Българинът спечели и бронзов медал в изхвърлянето. Той участва на шампионата, въпреки че дълго време се възстановяваше от травма в коляното.

Вторият национал Габриел Маринов също взе отличие, след като се нареди трети в изтласкването със 154 кг. Той обаче остана последен в общото подреждане, след като направи три неуспешни опита на 118 кг в изхвърлянето.

Европейски шампион стана грузинецът Шота Мишвелидзе, който направи двубой от 298 кг, след като записа 136 кг в изхвърлянето и 162 кг в изтласкването. Италианецът Серджо Масида взе среброто със 292 кг (130 и 162).

По-рано днес в категория до 55 кг Ангел Русев спечели европейската титла с 250 кг двубой и взе златото в изтласкването със 141 кг. Утре други трима българи ще се борят за отличията - при жените Галя Шатова (59 кг) и при мъжете Валентин Генчев, европейски шампион от миналата година, и Диан Пампорджиев (67 кг).

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"