2. Други спортове
  3. Иван Колев с победа във втори кръг от българските Ендуро серии

Иван Колев с победа във втори кръг от българските Ендуро серии

След него се класираха Добромир Добрев и Емил Стойнев

С много трудни и технични трасета трябваше да се преборят участниците във второто издание на Home Mountain Enduro. Събитието се проведе този уикенд по стръмните и каменисти склонове на Витоша и предизвика десетки любители на планинското колоездене в много оспорвана надпревара.

Състезанието се проведе на 15-17 юли, а организаторите на събитието бяха подготвили много интересни и технични трасета, които затрудниха дори най-добрите родни състезатели.

Участниците в надпреварата трябваше да се справят с 4 специални отсечки за най-кратко време и 5 изморителни трансферни етапа, като стартираха в Бояна, преминаха от Бай Кръстьо до Симеоново от там до Голи връх, след това през  Платото, х.Момина скала и финишираха отново в Бояна, преминавайки над 30 км с изключително натоварващо каране.

Най-добро общо време от 25:53.52 мин. успя да постигне миналогодишния победител в Българските Ендуро Серии – Иван Колев, който демонстрира изключително стабилно каране през целия уикенд и заслужено се качи на първото стъпало на почетната стълбица в категория мъже елит. След него се класираха Добромир Добрев и Емил Стойнев.

При мъжете над 30 години най-бърз беше Андрей Балевски с общо време от специалните отсечки 28:45.58 мин, следван от Антон Настев и Илиян Хаджиин. При мъжете над 40 години на първо място успя да се класира Стефан Седефчев, следван от Петър Тачев на второ и Лъчезар Стаменов на трето място.

В категорията на юношите най-бърз бе Теодор Мавродиев, който освен първи в своята категория успя да се класира втори в общото класиране от всички участници. До него на стълбичката се наредиха още две от младите надежди на българското колоездене – Денислав Ангелов и Ивайло Делев, които също се справиха отлично с тежкото състезание.

Следващия кръг от Българските Ендуро Серии ще се проведе на  20-21 август в Банско.

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София