2. Други спортове
  3. Иво Ангелов получи наградата за най-техничен борец на държавното първенство по борба-класически стил

Иво Ангелов бе обявен за най-техничен състезател на държавното първенство по борба - класически стил, в Пловдив.

Иво Ангелов бе обявен за най-техничен състезател на държавното първенство по борба - класически стил, в Пловдив. На финала в кат. до 59 кг световният и европейски шампион за 2013-а година Иво Ангелов прегази Йото Христов с технически туш - 8:0. Наградата за най-резултатен борец взе Константин Стас. В решителната схватка за титлата в кат. до 66 кг бесарабският българин победи Николай Вичев с 4:0. Преди това Стас записа 4 победи с технически туш.

Очакваният с интерес финален двубой при 80-килограмовите между Явор Янакиев, трети на олимпиадата Пекин 2008, и Даниел Александров, настоящ носител на златния пояс "Никола Петров", пропадна заради лекарска забрана. Така за шампион бе обявен Даниел Александров. Победител без финална борба стана и Елис Гури (98 кг), след като съперникът му Иван Иванов се отказа.

В категория до 130 кг Любомир Димитров също спечели без борба. В кат. до 85 кг победител е Христо Маринов, световен шампион за 2010-а година, след 4:0 срещу Николай Байряков. А Илиян Георгиев спечели при 75-килограмовите след успех с 8:0 срещу Пламен Палев. Победител в кат. до 71 кг е Майкъл Измирлийски.

При жените трикратната европейска шампионка за девойки Миглена Селишка триумфира в кат. до 48 кг, като на финала не даде шанс на Фатме Мандева - 10:0. Евелина Николова пък спечели в кат. до 55 кг след 4:0 срещу Паулина Коджабашева, а София Георгиева ликува в кат. до 69 кг след победа над Мирослава Велинова с 6:0. А Ани Димитрова е първа в кат. до 60 кг.

В отборното класиране победител е тимът на ДМиньорФ (Пк) със 75 т., следван от ДНСА-Академик" с 67 т. и ДВасил и Георги ИлиевиФ (Кн) с 65 т. Утре в залата на Пловдивския университет е надпреварата в свободния стил при мъжете, както и в останалите категории при жените, където ще стартира и Станка Златева (75 кг).

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024