2. Други спортове
  3. Иво Ангелов с титла и приз за най-техничен играч на държавното първенство

Иво Ангелов с титла и приз за най-техничен играч на държавното първенство

Асът ни в класическата борба триумфира в кат. до 59 кг на родното първенство в залата на НСА

Световният и европейски шампион за 2013-а Иво Ангелов се върна с победа на тепиха. Асът ни в класическата борба триумфира в кат. до 59 кг на родното първенство в залата на НСА. На финала той отнесе Радослав Василев с 8:0. Преди това перничанинът записа още 4 категорични победи, в които не даде и точка на съперниците си и бе обявен за най-техничен борец - 9:0 срещу Андрей Георгиев, преодоля Недялко Петров с 8:0, после и Йото Христов с 11:0 и Августин Спасов - 8:0.

Надпреварата бе първа за Ангелов след 9-месечна пауза. За последно той се бори на олимпийската квалификация през април, но не успя да спечели квота за игрите Рио 2016 и си даде по-дълга почивка.

Добро впечатление направи египтянинът с български паспорт Тарек Абделслам, който триумфира в кат. до 80 кг. На финала той прегази Марио Дацин с 8:0, а на четвъртфиналите се справи с основния му съперник в категорията Даниел Александров - 6:1. Още две победи записа на сметката си Тарек - срещу Боян Загоров с туш и 9:0 и туш срещу Владимир Стойчев.

Тарек получи приза и за най-резултатен борец. Николай Байряков, пети от олимпиадата, също не допусна изненада и ликува при 85-килограмовите. Той регистрира общо 5 победи - 9:0 срещу Николай Костов, 7:0 срещу Ради Недков, 9:0 срещу Айрин Рамадановски, 4:0 срещу Леонид Христов и 7:4 срещу Йоан Димитров на финала.

Състезанието в класическия стил бе по новите правила без партер, които ще са до края на сезона. Това увеличи и интереса към надпреварата. Сред зрителите в залата бе и президентът на федерацията Валентин Йорданов.

В понеделник националите тръгват за лагер в Турция, а утре на тепиха ще стартират борците ни в свободния стил, както и жените. Сред тях е и бронзовата олимпийска медалистка Елица Янкова (48 кг), която загря за сезона с отборната лига в Индия. Шампионатът пропуска двукратната световната вицешампионка Тайбе Юсеин заради травма.

Следват резултатите от останалите финали:
66 кг Константин Стас - Мартин Гергинов - 10:0
71 кг Свилен Костадинов - Захари Зашев - 5:0
75 кг Илиян Георгиев - Атанас Колев 4:2
98 кг Пламен Ташев - Димитър Христов туш

130 кг Милослав Методиев - Петър Богаевски 8:0

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова