2. Други спортове
  3. Иво Ангелов със сребро от Европейското по борба

Иво Ангелов със сребро от Европейското по борба

Българинът загуби финала в категория до 59 кг в Нови Сад

Иво Ангелов спечели сребърен медал в категория до 59 килограма на Европейското първенство по борба в класическия стил в Нови Сад.

32-годишният перничанин загуби на финала с 1:3 точки от представителя на домакините Кристиян Фрис, който донесе първа континентална титла в историята на сръбската борба.

Фрис започна агресивно и успя да поведе с 3:0 точки, като запази преднината си до края на първата част.

След почивката Ангелов опита да отвърне с по-активни действия, но успя да вземе само точка от пасивност на съперника, който се защитаваше добре и не позволи успешна атака на съперника си.

Ангелов заслужи шесто отличие от европейски първенства в кариерата си. Той е континентален шампион от Тбилиси 2013, като вече има още три сребърни и две бронзови отличия.

Българинът, който е световният първенец от Будапеща 2013, стартира с победа над турчина Хамет Рустем, който се отказа заради травма в 4:40 минута на срещата при 3:0 точки за българина.

На четвъртфиналите Ангелов се наложи със 7:1 точки над унгареца Ерик Торба, а на полуфиналите той детронира шампиона от Рига 2016 Мингиян Семьонов, след като обърна руснака от 0:2 до 3:2 точки.

Мингиян в последствие взе бронза след убедително 5:0 над Торба.

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова