2. Други спортове
  3. Катрин Тасева със злато и сребро в Унгария

Катрин Тасева със злато и сребро в Унгария

При девойките участваха над 60 състезателки

Катрин Тасева спечели златен и сребърен медал във финала на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика „Gracia Fair Cup 2016“ в Будапеща (Унгария).

Възпитаничката на Бранимира Маркова получи най-високата оценка -17.300 точки във финала на обръч и е с втори резултат – 17.700 точки за този на топка. На бухалки Тасева се класира на 4-то място с оценка 17.200 точки и остана осма на лента след допусната грешка и оценка 14.750 точки.

В турнира взеха участие Мелитина Станюта ,Арина Шаропа и Мария Трубач (Беларус) , Александра Пискупеску (Румъния) , Мария Павлова (Русия), Анастасия Мулмина (Украйна) , Дора Васс (Унгария).

При девойките участваха над 60 състезателки като България беше представена от състезателки от клуб 'Левски“.Теодора Александрова завърши 5-та на бухалки - 15.117 точки и 7-ма на топка 13.850 точки, а Лъчезара Пекова 5-та обръч - 14.550 точки на и 8-ма на въже - 12.150 точки.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София