2. Други спортове
  3. Кензо Ширай с второ злато от Монреал

Кензо Ширай с второ злато от Монреал

Китай е №1 по медали

Кензо Ширай завоюва второ злато от Световното първенство по спортна гимнастика в Монреал. Японецът спечели титлата на прескок след оспорвана надпревара с украинеца Игор Радивилов. Ширай триумфира с резултат 14.900 точки срещу 14.899 за Радивилов. Трети е кореецът Ким Хан-сол с 14.766.

Второ злато за Япония от последния ден на шампионата в Монреал прибави Маи Мураками, която спечели финала на земя при жените с 14.223 точки. Втора остана Джей Кери от САЩ с 14.200, а трета е британката Клаудия Фрейгапейн с 13.933.

Чжу Цзинюан затвърди доминацията на Китай, като спечели титла на успоредка с 15.900 точки. Втори остана защитаващият титлата си украинец Олег Верняев с 15.833, а трети - Давид Белявски от Русия с 15.266.

Хърватинът Тин Сръбич спечели финала на висилка с 14.433, следван от двама холандци - олимпийския шампион от Лондон 2012 Епке Зондерланд с 14.233 и Барт Дойрло с 14.200.

В класирането по медали първи е съставът на Китай с 3 златни, един сребърен и два бронзови медала. Втори са японците с два златни и един бронзов, а трети са руснаците - един златен, три сребърни и два бронзови.

Следващото Световно първенство по спортна гимнастика ще се проведе в Доха през 2018 година.
Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година