2. Други спортове
  3. Константин Илин с втора победа на държавното по силов многобой

Константин Илин с втора победа на държавното по силов многобой

Илин постави нов държавен рекорд в упражнението „Хъмър тяга“ с 460 кг.

Константин Илин стана победител в четвъртия кръг от Държавното първенство по силов многобой „Айрън Мен". Състезанието отново бе част от кампанията „Силните срещу дрогата“ и се проведе под патронажа на кмета на Созопол Панайот Рейзи. В много тежко, оспорвано и интересното състезание, което се проведе вчера вечерта в курортното градче украинецът, който се състезава за България успя да се пребори с конкуренцията на Петьо Христов и записа втора поредна победа в първенството.

Илин постави нов държавен рекорд в упражнението „Хъмър тяга“ с 460кг. Двамата с Петьо Христов успяха да направят полуклек с 560кг., но доминацията на украинецът в упражненията „Хъмър тяга“ и „Гигантски дъмбел“ му донесе победата.

Той завърши с 41,5 точки, а Христов записа 35,5 точки. Трети в крайното класиране остана Иван Мрянков. След този кръг водач в Генералното класиране остава Петьо Христов. Той ще е вторият силов атлет за България заедно с Константин Илин, който ще представя страната ни в международните състезания.

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024