2. Други спортове
  3. Левски Илиана спечели Купата на Санаторно-оздравителния комплекс "Камчия"

Левски Илиана спечели Купата на Санаторно-оздравителния комплекс "Камчия"

„Изключително съм доволна от организацията и провеждането на състезанието“, каза главният съдия на турнира Нина Алексиева

Купата на Санаторно-оздравителния комплекс "Камчия" във II Международен турнир по художествена гимнастика заслужи отборът на "Левски Илиана". Тимът от София събра най-много точки при отборното класиране.

Особено впечатление направиха изиграванията на Алена Лобачова от „Левски Илиана“, която се класира първа на уредите и в многобоя. 16-годишната Алена, която впечатли жури и публика с блестящото си изиграване на топка, има амбиции за влизане в националния отбор на България. При жените в Международното класиране отлично се представи украинката Дарья Кобец от Спортната детско-юношеска школа за олимпийски резерви "Черноморец" в Одеса, която стана втора в многобоя, Кристи Попова от „Левски Илиана“ се класира трета, а четвърта е рускинята Александра Медведева от СДЮШ 24, Москва.

„Изключително съм доволна от организацията и провеждането на състезанието“, каза главният съдия на турнира Нина Алексиева. Старши треньорът на украинския отбор Марина Арутюнян благодари за отличната база, за топлото и уютно посрещане и прекрасното провеждане на състезанието. „Всичко ни хареса в „Камчия“ – условията за подготовка на състезателките, настаняването и храненето. Надяваме се, че ще участваме всяка година, тъй като тук се чувстваме много добре!“, допълни Лиана Погосян – съдия международна категория от Русия, Образователен център № 1953 "Москва-98".

Във II Международен турнир по художествена гимнастика за купата на Санаторно-оздравителния комплекс „Камчия“ участваха повече от 200 момичета на възраст от 6 до 18 години от шест държави - България, Русия, Украйна, Словакия, Турция и Казахстан. В продължение на четири дни те направиха „Камчия“ столица на грацията, красотата и приятелството. Участничките натрупаха опит, сприятелиха се, а по традиция след приключване на състезанието, си размениха сувенири и адреси.

Една особено мила среща се случи в „Камчия“ по време на турнира – гимнастичката Адриана Тимкова от Словакия се срещна със свои връстници и сънародници, които са на лагер по плуване в комплекса. Адриана е от Братислава, а Даниел, Мирка, Андрея, Карол, Барбара са от Банска Бистрица. За да подкрепят своята сънародничка плувците разместиха програмата си и развяха словашкия флаг на изпълненията на гимнастичката. Това й помогна да се класира на трето място на изпълнението си на топка в международното класиране на Девойки старша възраст.

Престижното състезание, което е включено в календара на Българската федерация по художествена гимнастика, е организирано от СОК „Камчия“, Спортен клуб по художествена гимнастика „Левски Илиана“ и „Левски Плюс“. Партньор на събитието е козметичната компания „Рефан България“. Специални помощници бяха учениците от Средното общообразователно училище „Юрий Гагарин“ в „Камчия“.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София