2. Други спортове
  3. Лохте спечели на 200 метра съчетано плуване, Фелпс остана извън финала

Лохте спечели на 200 метра съчетано плуване, Фелпс остана извън финала

Райън Лохте спечели състезанието на 200 метра съчетано плуване от последния ден на сериите "Арена про суим" в Шарлът, Северна Каролина, докато неговият голям съперник от последните години Майкъл Фелпс се провали в опитите си да достигне финалите на две отделни дисциплини.

Лохте, световен рекордьор на 200 метра съчетано плуване, финишира с време 1:57.20 минути, което е и най-добро в света за сезона. Той спечели и друго призово място - трето в дисциплината 200 метра гръб, където победител стана сърбинът Аркади Вятчанин.

Междувременно, Фелпс не успя да прескочи квалификациите на 200 метра съчетано плуване и 100 метра свободен стил, което го изпрати на "Б"-финалите. Той спечели на 200 метра съчетано плуване с време 2:00.25, което щеше да бъде шесто най-добро при участие на "А"-финала. В свободния стил Фелпс раздели третото място с италианеца Микеле Сантучи, след като и двамата спряха хронометъра на 49.96 секунди.

Неделните финали спечелиха още бразилецът Фелипе Лима на 50 метра бруст, Нейтън Ейдриън на 100 метра свободен стил и Конър Йегер на 1500 метра свободен стил.

Унгарката Катинка Хошсу спечели две дисциплини в неделя, което направи общия й сбор от победи през уикенда цели шест от седем възможни. Тя завърши първа на 200 метра съчетано плуване и 200 метра гръб.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024