2. Други спортове
  3. Локомотив спечели варненското дерби и отива на финал за купата

Локомотив спечели варненското дерби и отива на финал за купата

Утре са финалите за разпределение на местата от 1-4 при мъже и жени

Изключителен мач на втория полуфинал по хандбал за Купата на България при мъжете. Варненското дерби завърши с успех на Локомотив срещу Спартак с 25:24/ 14:12/ в последните секунди. Двата отбора изиграха невероятен мач, който вървеше гол за гол от началото до почивката. Бърза атака на „железничарите” в края на полувремето завърши с греда, а в ответната контраатака Спартак вкара за 14:12 и така затвори първата част.

През второто полувреме отново битката беше равностойна, като в средата на втората част Спартак имаше предимство от 4 гола, но в последните минути младия тим на Локомотив стигна до равенството 24:24. Със сигурност и  умората  си  каза думата в редиците на Спартак, които намалиха темпото и с това позволиха на Локо да натисне и да контролира играта. 1.20 минути преди края Локомотив вкара за 25:24 и зрителите станаха свидетели на истинска драма в последните секунди. Две възможности за попадение изпуснаха Спартак и след последния съдийски сигнал настана невиждана еуфория в редиците на Локомотив, които ще играят на финал с Фрегата.

Утре са финалите за разпределение на местата от 1-4 при мъже и жени.

Ето и срещите в зала „Орловец”:

10.00 за 3-4 място, жени „Шумен 98”- „Свиленград-ПУ”
12.00 за 3-4 място, мъже „ Спартак” – „НСА”
14.00 ФИНАЛ, жени „Бъки”- „Етър 64”  ,на живо по Канал 3
16.00 ФИНАЛ , мъже„ Фрегата”- „Локомотив”, на живо по Канал 3

Специален плакет за доброто партньорство получи Драган Начевски. Македонецът  е един от най-известните специалисти по хандбал в света  , Председател на техническата съдийска комисия на Европейската хандбална федерация и член на Съдийската комисия на Световната хандбална федерация. Начевски изнася в Габрово лекции на родните съдии, делегати и технически лица за последните промени в правилниците и реакция при спорни ситуации на терена. Плакетът му беше  връчен от Председателя на БФХандбал Росица Бакърджиева- Коева.

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024