2. Други спортове
  3. Локомотив спечели варненското хандбално дерби

Локомотив спечели варненското хандбално дерби

При жените се изиграха първите мачове от основната фаза

Хандбалистите на „Локомотив” надиграха „Спартак” с 31:21 (14:12) в дербито на Варна от „А” група в залата на Първа езикова гимназия и записаха 13-ата поредна победа.

Локо има още 5 мача до края на редовния сезон, но със сигурност ще остане на върха в таблицата преди плейофите. Играта , която показват „железничарите” във всеки един мач ги прави и основен фавовит за шампионската титла на България през 2017-та.

В друг мач от кръга „Добруджа” победи „Чардафон” (Габрово) в зала „Русалка“ в Добрич. Срещата бе директна битка за второто място през редовния сезон. Преди мача габровци имаха аванс от 2 точки.

На почивката домакините  водеха с 9:6, а още в първите минути на второто полувреме увеличиха преднината си и това ги вдъхнови да търсят победа с повече от 7 гола разлика – с толкова добричлии загубиха в Габрово през есента, а при равенство в точките на края на сезона ще се гледат преките двубои. 10 минути преди края Добруджа водеше с 9 гола, гостите се бориха до последно и успяваха да намалят изоставането си до 7 попадения, но с много воля и себераздаване до финалната сирена жълто-зелените успяха да спечелят с нужната разлика за радост на своите верни фенове – 28:20.

По същото време в София, НСА победи „Локомотив” (Горна Оряховица) с 33:26. „Осъм” не успя да спре силната игра на гостуващия „Фрегата” и бургазлии взеха двете точки в Ловеч след победа с 16 гола разлика. „Левски” (гр. Левски ) също спечели ценни точки при успеха над „Пирин” ГД у дома с 31:28.

Всички резултати от 15-ия кръг на „А”РХГ- мъже

„Левски” –„ Пирин” ГД 31:28(17:14)
„Осъм”- „Фрегата” 27:43(13:23)
НСА-„Локомотив” ГО 33:26(17:16)
„Спартак” ВН- „Локомотив” ВН 21:31(12:14)
 "Добруджа" -  "Чардафон" - 28:20 /9:6/

При жените се изиграха двата мача от основната фаза на първенството. Както е известно,  първите четири отбора от редовния сезон играят по-между си шест кръга, за да определят двете полуфинални двойки за шампионската титла на страната.

В Габрово „Бъки” победи гостуващия  „Етър” с  23:21(13:10). Двата отбора този път не направиха особено качествен двубой. Домакините стигна до успеха благодарение на традиционно силната игра на своя лидер Лидия Ковачева, нанизала 12 гола в срещата, и чудесните изяви на вратата на 15 годишния талант Ивон Дюлгерова. В другия мач игран в Сливница „Ники спорт” –„Свиленград” 23:26 (14:12).

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова