Локомотив (Варна) победи Фрегата с гол в последната секунда и изравни серията във финала

Пети решителен мач в Бургас на 7 юни ще определи хандбалния шампион

С гол в последната минута Локомотив (Варна) победи Фрегата (Бургас) с 24:23 (17:13) в четвъртия финален мач за  титлата в мъжкото хандбално първенство. Така резултатът в серията стана 2:2 победи и новият шампион ще бъде определен в  решаващия пети мач на 7 юни в Бургас.

Тансер Надир вкара десет гола за Локомотив, а Николай Николов  добави други 6. За бургазлии с по пет гола се отличиха Христо Йорданов и Симеон Джемпелиев.

Фрегата е носител на купата на България и победител в редовния  сезон. Бургазлиите ще търсят дубъл в мача срещу Локомотив на 7 юни.