2. Други спортове
  3. Мария Гроздева спечели злато в Белград

Мария Гроздева спечели злато в Белград

Мария Гроздева завърши годината по най-добрия начин, като успя да триумфира със златото на 10 метра пистолет (жени) на традиционния международен турнир по спортна стрелба в Белград.

Мария Гроздева завърши годината по най-добрия начин, като успя да  триумфира със златото на 10 метра пистолет (жени) на традиционния международен турнир по спортна стрелба в Белград.

Двукратната олимпийска шампионка записа силен резултат, като в отделните серии постигна - 385 точки и с финал 101,3 и общо 486,3 точки спечели първото място. В същата дисциплина участничката на олимпийските игри в Пекин Ирена Танова остана на девето място с 376 точки. На 10 метра пистолет при мъжете Стоян Гайдарски се класира четвърти с 678,5 точки. На пушка при мъжете Антон Ризов се представи силно и с резултат 694,9 точки зае четвърто място. На пушка при жените две българки влязоха във финала, като Виктория Петкова е пета с 496,3, а Виктория Иванчева - шеста с 495,9. На пистолет при девойките Моника Костова спечели бронзов медал с 470,8 точки
Победа за мъжете и равенство за жените на шахматната Олимпиада

Вижте как се справиха нашите днес в Будапеща

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"