2. Други спортове
  3. Марк Селби надигра О'Съливан и спечели UK Championship

Марк Селби надигра О'Съливан и спечели UK Championship

Селби стана едва шестият играч, който печели световната титла и шампионата на Великобритания в една година

Световният шампион Марк Селби победи Рони О’Съливан с 10-7 фрейма на финала и спечели UK Championship за втори път в своята кариера.

„Ракетата” губеше разгромно с 2:7 в началото на решителната последна сесия, но с много по-стабилно представяне успя да стопи разликата до 7-8. И в следващия 16-и фрейм О’Съливан реализира дълга червена, но вместо да направи очевиден сейфти удар със снукър зад цвят, той избра да играе за вкарване на кафявата, пропусна и остави масата на Селби, който разчисти всички топки за 9-7. Това сякаш пречупи Рони и „Веселякът от Лестър” вдигна трофея след още един фрейм на своята сметка за крайното 10-7.

33-годишният Селби е едва шестият снукър играч, който печели световната титла и шампионата на Великобритания в една календарна година.

„Да играеш срещу Рони във вскеки мач винаги значи страхотна атмосфера и адреналин. Трябваше да покажа най-добрата си игра, ако бях играл на 605, нямаше да спечеля. Чувството е страхотно”, каза шампионът Селби след мача, цитиран от „Би Би Си”.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова