2. Други спортове
  3. Мая Иванова завърши 14-та на световното по вдигане на тежести

Мая Иванова завърши 14-та на световното по вдигане на тежести

Олимпийската шампионка Зулфия Чиншанло спечели титлата със световен рекорд в изтласкването

С 14-о място на Мая Иванова в категория до 53 килограма започна българското участие при жените на световното първенство по вдигане на тежести в Алмати, Казахстан.

23-годишната състезателка завърши с общ сбор от 185 килограма. Тя записа 80 килограма в изхвърлянето и 105 килограма в изтласкването. По-рано през тази година със същия общ сбор Иванова взе бронзов медал на европейското първенство. Олимпийската шампионка Зулфия Чиншанло от Казахстан спечели световната титла при 53-килограмовите.

Представителката на домакините беше втора след изхвърлянето, но в изтласкването постигна нов световен рекорд - 134 килограма. Тя подобри с два килограма собствения си рекорд.

Чиншанло завърши с общ сбор от 232 килограма, като остана само на един килограм от световния рекорд на Шу-Чин Хсу от Тайван. Хсу зае второто място в Алмати, но остана далеч от своята съперничка - общо 218 килограма след 99 в изхвърлянето и 199 в изтласкването. Ядзюн Ли от Китай спечели бронзовия медал с общ сбор 214 килограма (96/118).

Българката Боянка Костова, която се състезава за Казахстан, завърши осма с общо сбор от 200 килограма (91/109). Милка Манева е втората българска представителка, която ще участва на световното първенство. Тя ще вдига в петък в категория до 69 килограма.

При мъжете предстоят участия на Демир Демирев (77 кг), Иван Марков (85 кг) и Васил Господинов (94 кг). Асен Мурадов (56 кг) и Владимир Урумова (62 кг) заеха съответно 17-о и 7-о място през уикенда, а Ивайло Филев (62 кг) не направи успешен опит и не беше класиран.

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната

49-годишна гимнастичка иска да участва в Лос Анджелис 2028

49-годишната Чусовитина е участвала осем пъти на Олимпийски игри

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024