2. Други спортове
  3. Майкъл Фелпс не успя да се класира за финала на 400 метра

Майкъл Фелпс не успя да се класира за финала на 400 метра

За американеца това е първо състезание от август миналата година

Олимпийският шампион Майкъл Фелпс не успя да се класира за финала на 400 метра свободен стил на силния турнир по плуване Гран при в Меса, щата Аризона. Фелпс се завърна към състезанията, след като изтече шестмесечното му наказание за шофиране в нетрезво състояние.

В четвъртък той победи на 100 метра бътерфлай. Майкъл Фелпс е най-успешният спортист на олимпийски игри с 22 медала, от които 18 златни. На 400 метра свободен стил той завърши едва 17-и с 4:02.67 минути.

Фелпс трябваше да стартира във финал "С" в дисциплината, но се отказа. Американецът не стартира и на 100 метра гръб. Очаква се Фелпс да участва на 200 метра съчетано и 100 метра свободен стил тази вечер.

За него това е първо състезание от август миналата година. Неговата цел са олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016-а година.

Винер обяви защо напусна президентския пост на руската художествена гимнастика

Тя е предлагала поста на олимпийската шампионка Алина Кабаева

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024