2. Други спортове
  3. Майкъл Фелпс си подари победа над Райън Лохте за 27-ия рожден ден

Майкъл Фелпс си подари победа над Райън Лохте за 27-ия рожден ден

Носителят на 14 златни медала от олимпийски игри Майкъл Фелпс завоюва четвърта квота за Олимпиадата в Лондон

Носителят на 14 златни медала от олимпийски игри Майкъл Фелпс завоюва четвърта квота за Олимпиадата в Лондон. По време на олимпийските квалификации на САЩ в Омаха (Небраска) Фелпс спечели на 200 метра съчетано плуване с най-добро време в света за сезона 1:54,84 минута.

Така Фелпс победи големия си съперник в последните години Райън Лохте и си направи подарък за 27-ия си рожден ден. Лохте остана втори на 0,11 секунди след Фелпс и също си осигури място на Олимпиадата в тази дисциплина. Това бе третият сблъсък между двамата големи плувци на олимпийската квалификация в Омаха.

Преди това Лохте спечели на 400 съчетано, а Фелпс се реваншира с успех на 200 метра свободен стил. Половин час преди плуването на 200 съчетано Райън Лохте спечели на 200 метра гръб. 17-годишната сензация Миси Франклин е на път да спечели място в отбора във всичките седем дисциплини, в които участва за първата си Олимпиада.

Франклин спечели поредна квота с второто си място на 100 метра свободен стил с 54,15 секунди, а изглежда ще спечели място и на 200 метра гръб, след като бе най-бърза в сериите на дисциплината. Първа на 100 свободен стил финишира Джесика Харди с 53,96. Харди пропусна Олимпиадата в Пекин преди четири години заради положителна проба за кленбутерол и сега се завръща на олимпийски игри.

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година