2. Други спортове
  3. Мими Христова завърши пета на Световното по борба

Мими Христова завърши пета на Световното по борба

България остава с два медала от форума в Белград

Българската националка Мими Христова остана на пето място в категория до 65 кг на световното първенство по борба в Белград, след  като отстъпи на Малъри Велти (САЩ) в битката за бронзов медал.

Велти спечели четири точки в първата четвъртина и Христова отговори с две през втората, но шампионката от Панамериканските игри през 2020 добави още седем в актива си до края на схватката.

Американката спечели с краен резултат 11:2.

България остава с два медала от световните финали, спечелени от борците класически стил.

Утре стартира свободната борба с участието на българските национали Рамазан Рамазанов (70 кг), Али Умарпашаев (79 кг), Ахмед Магамаев (86 кг).

Георги Глушков откри учебната година в НСА "Васил Левски"

В Португалия: Ксения Момчилова 6-а на Световната купа по паркур

Скандал! Селекционерът на България на Шахматната Олимпиада в конфликт на интереси

Футболът има късмет, че Градев не му стана президент, пише изгоненият от БСФШ Георги Чернев

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"