2. Други спортове
  3. Митов надделя над сръбските звезди

Митов надделя над сръбските звезди

Състезанията преминаха при голям зрителски интерес

Велизар Митов спечели първия кръг от Откритото държавно първенство по силов многобой „Айрън мен”, като надделя в тежка битка с водещите състезатели от България и Сърбия.

Надпреварата беше първото събитие в реконструирания градски парк в Оряхово и премина под мотото „Силните срещу дрогата” и патронажа на кмета Росен Добрев.

Турнирът стартира с много трудна дисциплина, като участниците трябваше да теглят 4-тонен трактор на разстояние 15 метра. Най-добре се справи миналогодишният призьор от държавния шампионат Иван Мрянков, който записа резултат 25,56 сек и изпревари преките си конкуренти с близо 10 секунди.

Във втората дисциплина – лиг лифт, победи Велизар Митов, като вдигна 140 кг и настигна Мрянков на върха в класирането. Последва „Фермерската разходка” с две тежести по 115 кг, в която също спечели Митов, следван от шампиона на Сърбия Дарко Калинович. Велизар оформи своя „хеттрик” с победа и в „Гигантския дъмбел“, с тегло 65 кг.

В последните две дисциплини доминираха сърбите, като в „Хъмър тягата“ първото място с 380 кг зае Милан Ранджелович, следван от Дарко Калинович с 370 кг и Велизар Митов – 360. По същия начин изглеждаше подреждането и след „Камъка на Атлас“.

В общото класиране Митов победи с 43,5 точки. Втори е Калинович с 37,5 т., трети - Раджелович с 34,5 точки. Иван Мрянков остана четвърти, с 32 точки.

Състезанията преминаха при голям зрителски интерес, като публиката беше особено ентусиазирана при изявите на местните атлети Милен Стоянов и Николай Ганчев

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София