2. Други спортове
  3. Младите български гимнастици се представиха отлично на детски игри в Турция (СНИМКИ)

Валери Рангелов спечели две първи места - на халки и на успоредка

Националните отбори на България за юноши и девойки по спортна гимнастика се представиха отлично по време на 5-те детски игри "Rumi Games", които се проведоха в Коня, Турция. Над 850 деца от 22 държави си оспорваха първите места в 7 различни вида спорт, като гимнастиката дебютира през тази година в програмата на фестивала.

Юношеският ни национален тим в състав Валери Рангелов, Теодор Трифонов, Виктор Николов, Мартин Василев, Алекзандър Методиев зае второ място в отборната надпревара. В многобоя Теодор Трифонов е трети, а Валери Рангелов - пети. В състезанията на отделните уреди най-добре от нашите таланти се представи Валери Рангелов. Той спечели две първи места - на халки и на успоредка, а на прескок остана на втора позиция. Теодор Трифонов спечели още един златен медал за България, след като беше най-добър на висилка, където Рангелов зае трето място.

Ето и всички медали, които успяха да спечелят българските гимнастици:
Многобой: Теодор Трифонов е трети, Валери Рангелов - пети
Халки: Валери Рангелов - първи, Методиев - трети
Успоредка: Валери Рангелов - първи
Висилка - Теодор Трифонов - първи, Валери Рангелов - трети
Прескок: Валери Рангелов - втори, Теодор Трифонов - трети

Рая Аполстолова, Рая Ранчова, Киара Веред, Ивана Баръмова, Десислава Маслева завършиха на трето място в отборното класиране при девойките. Рая Апостолова стана пета в индивидуалния многобой, след като спечели бронзов медал на земна гимнастика.

"Поздравявам младите ни таланти за отличното представяне в Турция. Техният успех е добра новина, която идва непосредствено преди провеждането на международния турнир, който ще съпътства Световната купа във Варна. Надявам се и след по-малко две седмици отново да имаме подобни успехи", сподели президентът на БФ Гимнастика Красимир Дунев.

Насар ляга под ножа след световното

Проблемите във федерацията не ме разсейват, казва звездата във вдигането на тежести

Стефани Стоева си осигури медал в Кайро

Стефани Стоева продължава на полуфиналите на международния турнир по бадминтон "International Series" в Кайро

Нургюл Салимова приключи с реми в Лондон

Българската шахматистка Нургюл Салимова завърши с 5 точки участието си в отборния турнир Глобална шахматна лига 2024