2. Други спортове
  3. Наградиха най-добрите в Купата на България по хандбал

Наградиха най-добрите в Купата на България по хандбал

Най-добрите по постове станаха ясни след изиграването на турнира за Купата на България по хандбал

С много емоции завърши турнира за Купата на България по хандбал. Домакин на събитието беше зала „Орловец” в Габрово. През двата състезателни дни зрителите видяха качествен хандбал, оспорвани срещи и спортсменско поведение между играчите.

След финала при мъжете ,който беше спечелен от „Локомотив”-Варна след продължения срещу „Фрегата”-Бургас , дълго време състезателите на шампиона ликуваха с трофея, а публиката аплодираше новия носител на престижното отличие.

През последните години толкова оспорвани финални срещи при мъжете и жените не е имало и според специалистите тазгодишното издание е надминало всички очаквания. След края станаха  ясни и индивидуалните призьори от надпреварата.

Ето и всички, които бяха наградени от БФХандбал и получиха своите отличия:

/ЖЕНИ/

Най-добър вратар: Десислава Николова (Етър 64)
Най-добър защитник: Нели Караджова (Шумен 98)
Голмайстор: Лора Сарандева (Бъки)- 17 гола
Най-полезен състезател: Мадлена Дончева (Етър 64)
Идеален отбор на турнира: вратар- Десислава Николова (Етър 64),ляво крило – Соня Богданова (Етър 64), лява свръзка -Лора Сарандева (Бъки),разпределител- Кристина Сабо (Шумен 98),дясна свръзка- Боговеста Йосифова (Бъки), дясно крило- Силвия Атанасова (Бъки),пивот- Даниела Коцева (Етър 64).

/МЪЖЕ/

Най-добър вратар: Лилиян Русков (НСА)
Най-добър защитник: Мирослав Владков (Спартак Вн)
Голмайстор: Бранимир Балчев (Локомотив Вн)- 18 гола
Най-полезен състезател: Бранимир Балчев (Локомотив Вн)
Идеален отбор на турнира: вратар- Лилиян Русков (НСА),ляво крило – Константин Георгиев (Локомотив Вн), лява свръзка –Николай Ненчев (НСА),разпределител- Йордан Михайлов (Фрегата),дясна свръзка- Христо Йорданов (Фрегата), дясно крило- Димитър Георгиев (Локомотив Вн),пивот- Костадин Иванов (Фрегата).