2. Други спортове
  3. Наша двойка на 1/4-финал на европейското по бадминтон

Наша двойка на 1/4-финал на европейското по бадминтон

В спор за място в топ 4 българите ще спорят с украинци

Българската мъжка двойка Людмил Гетов и Никола Тянков се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по бадминтон за мъже и жени с увреден слух в Тренчин (Словакия).

Гетов и Тянков постигнаха три победи в група "Д", а в първия кръг на основната схема почиваха. Регламентът на шампионата е изключително тежък, тъй като се играят първо по три мача в групова фаза, а след това елиминации.

По-късно днес Гетов и Тянков ще играят на четвъртфиналите срещу Сергей Дащенко и Сергей Коваленко (Украйна) и при успех ще спечелят бронзовите медали.

На смесени двойки Людмил Гетов и Богомила Калчева завършиха на девето място.

Те се класираха на първо място в група "Е" с две победи, но на осминафиналите загубиха от Казимиерас Даускуртас и Вайва Зимантайте (Литва) с 6:21, 16:21 за 25 минути.

Отборно на континенталния шампионат България завърши на пето място. Старши треньор на тима е най-успешната българска бадминтонистка Петя Неделчева.

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година