2. Други спортове
  3. Най-добрата ни плувкиня се отказва

Най-добрата ни плувкиня се отказва

Нина Рангелова участва на три олимпиади, на 9 световни и 9 европейски първенства

Най-добрата ни плувкиня в последните години Нина Рангелова прекрати състезателната си кариера.

Тя участва на три олимпиади, на 9 световни и 9 европейски първенства и държи рекордите на България в 11 дисциплини на свободния стил в голям и малък басейн. 26-годишната пловдивчанка се оттегля и с девет награди за плувец №1 на страната и над 70 поправки на национални рекорди.

Бъдещето си 26-годишната Нина вижда в САЩ, където работи във фирма за спортна екипировка. Най-добрите й резултати на големи първенства са шесто място на 100 метра на европейското първенство тази година и седмо на 200 метра на европейското през 2011 г. Върховото й класиране на световно първенство е десето място на 400 м. На игрите в Рио тази година се класира 31-ва на 100 м и 22-а на 200 м.
Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова