2. Други спортове
  3. Назарян и Милов стигнаха до полуфиналите на Европейското по борба

Назарян и Милов стигнаха до полуфиналите на Европейското по борба

Дейвид Димитров загуби на четвъртфинал от Улви Ганизаде (Азербайджан), който обаче може да го изтегли на репешаж

Едмонд Назарян и Кирил Милов стигнаха до полуфиналите в категориите си на Европейското първенство по борба класически стил в Будапеща. Схватките в топ 4 започват тази вечер от 17:45 българско време.

Назарян дебютира на голям турнир в новата му категория до 60 кг, където доскоро се състезаваше дългогодишният капитан на българския национален отбор, световен, европейски шампион и спортист номер 1 за 2013 година Иво Ангелов. Назарян не разочарова. Той бе много агресивен още в началото на турнира и надви представителя на домакините Ерик Торба (Унгария) с 8:1, след което надделя над Жора Абовян (Украйна) с 3:1. Така на полуфиналите Назарян ще се изправи срещу европейския шампион за 2020 Кеворк Гарибян (Армения).

Кирил Милов бе повече от категоричен на старта на 97 кг, побеждавайки с 10:1 още един представител на домакините - Роберт Ершек (Унгария). На четвъртфиналите Милов срещна Феликс Балдауф (Норвегия) и българинът направи първата хватка за две точки, при която неговият съперник се контузи. Така норвежецът се оттегли още в първата част.

На полуфиналите Милов ще срещне Владлен Козлюк (Украйна).

Дейвид Димитров преодоля един съперник на 72 кг и загуби на четвъртфинал срещу Улви Ганизаде (Азербайджан), който може да изтегли българина на репешаж. Иво Илиев (67 кг) и Росиан Дермански (82 кг) пък отпаднаха от турнира.