2. Други спортове
  3. Невероятен хандбален кръг при мъжете и жените

Невероятен хандбален кръг при мъжете и жените

Дербито при дамите във Велико Търново между Етър 64 и Бъки беше спечелено от габровки

Много интересни и оспорвани бяха мачовете от поредните кръгове от хандбалното ни първенство при мъжете и жените , които завършиха през уикенда. Дербито при дамите във Велико Търново между Етър 64 и Бъки беше спечелено от габровки с един гол разлика, като срещата от началото вървеше гол за гол и интригата се запази до последно. В другия мач от женското направление Ники спорт (Сливница)загуби у дома от Свиленград с 13 гола , но през първата част срещата вървеше равностойно и гостите „затвориха” полувремето при 13:15.

Срещите от 7-ия кръг на мъжкото първенство също предложиха много емоции на хандбалните зрители. Нямаше зала в която да не се играе дерби мач до последния съдийски сигнал. Доста горещо беше в София, където играха НСА и Пирин ГД. В средата на първата част играта беше спряна за около 10 минути заради червен картон на вратаря на Пирин Димитър Ортомаров, който влезе в историята и с първия получен син картон за груб фаул извън вратарското поле. Стражът излезе , за да пресече контра атака на „студентите” и се сблъска с крилото Димитър Павлов.  Реферите взеха решение да отстранят вратаря на гостите, което доведе до спорове от щаба на Пирин. В крайна сметка играта се поднови и на полувремето неврокопчани водеха с едно попадение. През втората част двата тима продължиха с равностойната игра и здрав хандбал и в последната минута домакините вкараха чрез Петър Симеонов за успеха с 23:22. Лидерът Локомотив (Варна) продължава без загуба от началото на сезона, но „железничарите” доста трудно стигнаха до победата в Ловеч над Осъм с 20:23. Първата част приключи с два гола аванс за домакините, но през втората Локо заигра стабилно в защита и с бързи атаки в нападение обърна мача в своя полза.

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София