2. Други спортове
  3. Невяна Владинова се класира за финалите на обръч и на топка

Невяна Владинова се класира за финалите на обръч и на топка

Картин Тасева е сред финалистките на топка на Световната купа в София

Най-добрата българска гимнастичка Невяна Владинова се класира за финалите на обръч и на топка на Световната купа по художествена гимнастика, която започна днес в "Арена Армеец" в София.

Другата българка Катрин Тасева влиза на финала на топка. Днес надпреварата в многобоя при жените започна с изпълненията на първите два уреда. В състезанието участват 37 гимнастички. Изпълненията на бухалки и лента са в събота. Владинова изигра отлично съчетанията си и получи оценки от 18.100 точки на обръч и 17.750 точки на топка. Така със сбор от 35.850 точки тя заема шесто място в многобоя след първите два уреда. Катрин Тасева също се представи страхотно. На топка тя получи 17.650 точки и влиза на финала, а на обръч има 17.500 точки и е резерва за финала. Със сбор от 35.150 точки тя е девета във временното класиране.

Анна Ризатдинова от Украйна води в многобоя със сбор от 37.400 точки. Тя получи оценки от по 18.700 точки за изпълненията си на обръч и на топка. Световната шампионка Яна Кудрявцева (Русия) е втора до момента с 37.300 точки след 19.350 точки на топка и 17.950 точки на обръч. Йон-Джае Сон (Република Корея) заема третото място със сбор от 37.200 точки след първите два уреда (18.550 точки на обръч и 18.650 точки на топка). Извън класирането за България участваха Ерика Зафирова, Симона Дянкова и Мадлен Радуканова.

По-рано днес ансамбълът на България получи втора оценка от 18.400 точки за изпълнението на пет ленти и се клаисра за финала. След първия уред в многобоя води Русия с 18.450 точки, а на трето място е Беларус с 18.200 точки. Световната купа продължава утре от 14.00 до 17.40 часа с индивидуалната надпревара при жените на бухалки и лента. От 18.15 до 19.30 са съчетанията на бухалки и обръчи при ансамблите, след което ще станат ясни медалистките в многобоя. Финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите са в неделя.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София