Невяна Владинова завърши 7-а във финала

Българката се представи много добре, съдиите подариха второто място на рускинята Кудрявцева

Българката Невяна Владинова завърши на престижното седмо място на финала на индивидуалния многобой на турнира по художествена гимнастика на олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Шампионката на България, която беше шеста в квалификациите, се представи много добре и на финала. Владинова изпълни със страхотно настроение и четирите си съчетания и получи оценки от 17.883 точки на обръч, 17.750 точки на топка, 18.050 точки на бухалки и 17.050 точки на лента. Единствено на лента тя направи две грешки.

Това е най-доброто класиране на индивидуална гимнастичка на България за последните три олимпиади, след като Силвия Митева беше осма в Лондон 2012, а Симона Пейчева - 10-а в Пекин 2008.

Шампионка стана рускинята Маргарита Мамун със 76.483 точки. Тя игра без грешки и в четирите си композиции и получи оценки над 19.000 часа.

Мамун има седем световни титли в кариерата си, а сега стигна и до олимпийската титла.

Изненадващо на второ място остана трикратната световна шампионка Яна Кудрявцева (Русия) със 75.608 точки, която направи груба грешка на бухалки и това й коства първото място.

Бронзовото отличие завоюва Анна Ризатдинова от Украйна със 73.583 точки.

Пред Владинова са още Йон-Джае Сон (Република Корея) със 72.898 точки, Мелитина Станюта (Беларус) със 71.133 точки и Катерина Халкина (Беларус) със 70.932 точки.

Турнирът по художествена гимнастика в Рио завършва утре с финала в многобоя при ансамблите.

Крайно класиране, художествена гимнастика, многобой жени:

1. Маргарита Мамун (Русия) - 76.483 точки (19.050 точки на обръч, 19.150 точки на топка, 19.050 точки на бухалки и 19.233 точки на лента)
2. Яна Кудрявцева (Русия) - 75.608 (19.225, 19.250, 17.833, 19.250)
3. Анна Ризатдинова (Украйна) - 73.583 (18.200, 18.450, 18.450, 18.483)
---------------------------------
7. НЕВЯНА ВЛАДИНОВА (БЪЛГАРИЯ) - 70.733 (17.883, 17.750, 18.050, 17.050)
Жалко! Девойките изпуснаха сензация срещу Испания на ЕП по плажен хандбал във Варна

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков подкрепи българите

Поредна хандбална драма на плажа във Варна и две победи за юношите на Европейското

Девойките загубиха от Германия във втората си среща за деня

Министър Глушков: Горд съм, че за почти три месеца управление постигнахме реални резултати