2. Други спортове
  3. Невяна Владинова завърши на 13-о място в многобоя в Москва

Невяна Владинова завърши на 13-о място в многобоя в Москва

Тя беше оценена с 16.983 точки на бухалки и 16.166 точки на лента

Българката Невяна Владинова завърши на 13-о място в многобоя на турнира от сериите Гран При по художествена гимнастика в руската столица Москва. Владинова, която вчера получи оценки от 17.500 точки на обръч и 17.100 точки на топка, днес допусна грешки в изпълненията си на бухалки и лента и завършва със сбор от 67.699 точки. Тя беше оценена с 16.983 точки на бухалки и 16.166 точки на лента. Българката се класира само за финала на обръч, който е в неделя. Победителка в многобоя стана рускинята Александра Солдатова със сбор от 74.066 точки. Втора е Йон-Джае Сон (Република Корея) със 72.964 точки, а трета - Дина Аверина (Русия) със 72.682 точки Маргарита Мамун завърши на четвърто място със 72.432 точки.

Тимът на България за девойки в състав Йоана Николова, Галатея Герова и Полина Иванова завърши на шесто място в отборното класиране на международния турнир "Алина къп", който се провежда успоредно с Гран При в Москва. Те събраха сбор от 89.565 точки. Победител е Русия първи отбор със 100.397 точки. България ще има две участнички в три финала утре. Йоана Николова ще играе на въже и топка, а Галатея Герова на обръч.

В съпътстващия турнир за жени Ерика Зафирова получи оценка от16.600 точки на бухалки и 16.233 точки на лента. Състезатението завършва по-късно тази вечер, когато ще стане ясно и крайното класиране в многобоя. Надпреварата завършва в неделя с финалите на отделните уреди.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София