2. Други спортове
  3. Никол Дейвид отбеляза 30 месеца като №1 в скуоша

Никол Дейвид отбеляза 30 месеца като №1 в скуоша

Малайзийката Никол Дейвид за 30-и пореден месец оглавява световната ранглиста на състезателките по скуош. Това стана факт, след публикуването на януарската класация. Дейвид спечели през миналата година 10 титли от турнирите на WISPA, стана световна шампионка и удължи серията си от поредни победи на 53 мача от октомври 2007 година.

25-годишната Дейвид, която живее и тренира в Амстердам, стана и най-младата дама от Малайзия, станала Датук, което е еквивалент на британското рицарство. В челната десетка има само една промяна – англичанката Джени Дънкаф е вече на пето място, а сънародничката й Алисън Уотърс слезе на шеста позиция.