2. Други спортове
  3. Норвегия е европейски шампион по хандбал за жени за седми път

Норвегия е европейски шампион по хандбал за жени за седми път

Франция победи Дания в малкия финал

Норвегия защити европейската си титла по хандбал за жени, след като победи с 30:29 (15:15) Холандия във финалния двубой. Това е и седма титла за норвежките.

Финалът започна скоростно и в първите шест минути паднаха цели девет гола. И докато в началото двата отбора се движеха при равен резултат, вратарят Тес Вестер отрази няколко опасни удара и "лалетата" поведоха с 13:9 след три поредни гола. В последствие норвежките смениха вратарите и това даде самочувствие на защитата им. До края на полувремето холандките стреляха само четири пъти към вратата на съперничките си, а норвежките се възползваха и направиха серия от 6:2 попадения, за да изравнят резултата при 15:15.

Норвежките имаха психологическо предимство след силната серия и успяха да наложат своята воля през втората част. Нора Мьорк показа класата си на голмайстор и вкара няколко поредни гола във вратата на холандките в средата на второто полувреме, а норвежките поведоха с 26:21 в 45-та минута. В крайна сметка "лалетата" се доближиха на гол от изравняването, но грешен пас в последната атака донесе победата на Норвегия във финала.

Нора Мьорк вкара 12 гола и стана най-резултатната хандбалистка на турнира с 53 попадения. Даник Снелдер вкара шест за холандките, а нейната съотборничка Ники Гроот спечели приза за играч на турнира.

По-рано днес Франция победи с 25:22 (14:9) Дания и спечели двубоя за третото място.

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова