2. Други спортове
  3. Носителят на Купа България по хандбал при мъжете става ясен този уикенд

Носителят на Купа България по хандбал при мъжете става ясен този уикенд

До полуфиналната фаза достигнаха отборите на НСА, Осъм (Ловеч), Пирин (Гоце Делчев) и Локомотив (Варна)

В габровската зала „Орловец” в събота и неделя ще се изиграят мачовете от „Финалната четвока” за Купата на България по хандбал при мъжете. До полуфиналната фаза достигнаха отборите на „НСА” (София), „Осъм”(Ловеч), „Пирин” (Гоце Делчев) и „Локомотив” (Варна).

Миналогодишните носители на трофея „Локомотив” ще имат не леката задача да срещнат „Пирин” по пътя към големия финал и със сигурност двубоя между двата тима ще бъде оспорван и напрегнат до последния съдийски сигнал. „Железничарите” са в отлична форма и водят в първенството, като от началото на сезона не познават вкуса на загубата, докато „орлите” заемащи четвъртото място в таблицата ще направят и невъзможното да изненадат съперника в Габрово и да го елиминират. Полуфиналната среща между тях започва в съботния ден от 17:00.

Два часа по рано в залата излизат отборите на „Осъм” и „НСА”, които заслужено достигнаха до финалния етап. Победителят от мача играе с този от другата двойка за определяне новия носител на трофея. Загубилите излизат в мач за бронзовите медали.

16:00 Финал 1-2 място

Един отложен мач ще се изиграе отново в неделя, но за първенството при мъжете . Срещата от 14-кръг между отборите на  Локомотив (Горна Оряховица) и „Левски” (гр. Левски)  е от 15:00 часа.

При жените през уикенда предстоят срещите от 10-ия кръг на „А”РХГ. Интрига ще има във всеки мач, а голямото дерби ще бъде в Сливница , където ще се реши последният , четвърти отбор за влизане в основната фаза на първенството. Първите три отбора са известни- „ Бъки”, „ Свиленград” и „Етър 64” . Двубоят между „Ники спорт” и „Поморие” е решаващ в последния мач от програмата на редовния сезон. До момента двата тима имат по 4 точки, като на заветното четвърто място са „Поморие”, а след тях са „Ники спорт”.

В Свиленград едноименния тим посреща водачите и без загуба от началото на шампионата „Бъки” (Габрово). При успех на „граничарките” остават на второто място с актив от 16 точки, но при загуба е възможно да бъдат изместени от „Етър 64”, на които им предстои лесно домакинство на последния в класирането „Шумен 98”.  Срещата между тях е в събота от 14:00 във Велико Търново, а в неделя от 14:00 започват мачовете в Свиленград и Сливница.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова