2. Други спортове
  3. Нов медал за България на световното по скокове на батут

Нов медал за България на световното по скокове на батут

Другият ни дует остана пети

След вчерашния успешен старт за България на световното първенство по скокове на батут за младежи, девойки и юноши в София, днес отново имаме медалисти.

Валентин Стоянов и Мартин Димитров спечелиха бронзовите медали в дисциплината синхорнни скокове при момчета 11-12 години. В същия финал участва и още един български тандем. Максим Ангелов и Димитър Георгиев заеха 5-то място сред най-добрите осем с оценка 43.450 т.

В квалификациите за влизане на финал се конкурираха 14 двойки при момчета синхрон, като двата български състава се класираха съответно с 5-ти (Максим Ангелов/Димитър Георгиев 42.400 т. ) и 8-ми резултат (Валентин Стоянов /Мартин Димитров - 41.250 точки).

Световната титла спечели съставът на Великобриания - Тейлър Кол Дайер и Райн Браун, който получи най-висок сбор за своето изпълнение от 45.900 т. Среброто взеха представителите на Русия Максим Тановитски и Иля Курбанов с оценка 44.450 т. След тях бронза бе за България Валентин Стоянов и Мартин Димитров с 43.950 т.

Ето какво казаха веднага след спечелването на бронзовите медали Валентин Стоянов и Мартин Димитров.

„Беше ни малко притеснено, но вярвахме, че ще стигнем до финала. Много сме щастливи. Гордеем се със себе си. Мислим, че и треньорката се гордее с нас. Двамата скочихме много добре. Мечтата ни е да отидем на олимпийски игри и да спечелим медал”, споделиха момчетата.

Щастливата старши треньорка на националния отбор по скокове на батут и личен наставник на медалистите Мариана Макулова пък заяви:

„Няма невъзнаграден труд. Много трудни десет месеца. Много хвърлена пот и много повторения на тренировка. Просто нямаше начин да няма медали. Аз бях убедена, че ще имаме отличия. Изпълнихме обещаното и плана още във втория ден на състезанието, но мисля, че ни чакат още отличия. Сабите сме ги наострили, само ще видим с какви саби ще се срещнем в останалите дни от световното”, каза Макулова.

В дисциплината батут индивидуално при юноши 13-14 години страната ни бе представена само от Емануил Валентинов, който зае 27–мо място в квалификациите с оценка 91.420 точки.

Утре световното първенство по скокове на батут продължава с надпреварата при девойките и младежите 15-16 години. На големия батут индивидуално ще се качат двама български състезатели. Това са Анита Макулова и Михаел Митев.

Останалите ни шестима национали при най-големите младежи и девойки 17-21 години ще скачат в дисциплината батут индивидуално в неделя.

КЛАСИРАНЕ СИНХРОН МОМЧЕТА 11-12 ГОДИНИ:

1. Тейлър Кол Дайер/Райн Браун (Великобритания )- 45.900т.
2. Максим Тановитски/Иля Курбанов (Русия )- 44.450 т.
3. ВАЛЕНТИН СТОЯНОВ/МАРТИН ДИМИТРОВ ( БЪЛГАРИЯ )- 43.950 т.
4. Джоуки Виндиг/Кас Уестбуук ( Холандия)- 43.750 т.
5. МАКСИМ АНГЕЛОВ/ДИМИТЪР ГЕОРГИЕВ (БЪЛГАРИЯ )- 43.450 т.
6. Марсел Шовула/Жан Хавроски (Полша)-  42.100 т.
7. Лейси Пърсивал/Иван Ларсон (САЩ )- 38.500 т.

8. Николас Торибио/Алехандро Торибио ( Испания )- 26.000 т.

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година