2. Други спортове
  3. НСА постигна целта - остава в елита на Европа по хокей в зала

НСА постигна целта - остава в елита на Европа по хокей в зала

Капитанът на нашия състав Петър Кътовски стана голмайстор на шампионата

Шампионите на България от НСА останаха в дивизия 1 на завършилото Европейско клубно първенство за мъже по хокей в зала. При отлични условия през последните три  дни в СОК „Камчия” осем отбора победители в своите първенства показаха майсторска игра и атрактивен хокей. Родният ни представител успя да запази мястото си в дивизията благодарение на последните две убедителни победи.

Вчера след успеха над шампиона на Финландия „Килпари” с 11:2, днес момчетата на Стефан Чавдаров в най-важния си мач надиграха ХК „Белфаст” от Северна Ирландия с 6:3 и си гарантираха участие и догодина в Challenge 1, благодарение на влизането в Топ 6.

Капитанът на нашия състав Петър Кътовски стана голмайстор на шампионата, като в петте мача отбеляза общо 14 попадения. Въпреки, че целия отбор игра за него в последния двубой звездата на датския „Слагелсе”,  Ласе Кристенсен остана след Кътовски с 12 гола . Победители станаха именно датчаните, които се наложиха на финала срещу „Младост”, Хърватия с 4:2 . Шампионите получиха купа и медали, а над 50 деца от училище „Юрий Гагарин” в СОК „Камчия”участваха в церемонията по закриването на първенството.

Срещите от трибуните  в залата  изгледа ректора на Националната спортна академия проф. Пенчо Гешев, който поздрави хокеистите ни за успеха.

10-и юбилеен турнир „Морски звезди“ и Приз „Меглена Михайлова“

Той ще се проведе на 12 и 13 октомври

Цанко Цанков: В основата на атаката срещу мен са българи

Плувецът говори за скандалите с рекордите му от последните седмици

Кралев разкри проблемите, които парализират спортните училища

Парите, които инвестираме в спортни училища, трябва да са оправдани, казва бившият спортен министър

Завърши втората гребна регата „Черно море“

Над 50 гребци от цялата страна, показаха своите умения в най-атрактивните дисциплини на академичното гребане

Илиана Раева: За мен е истинско щастие да ви слугувам

Раева беше преизбрана за четвърти пореден път за президент на БФХГ

Преизбраха Илиана Раева за президент на Българската федерация по художествена гимнастика

Тя остана на поста си с пълно мнозинство

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София