2. Други спортове
  3. Ню Инглънд Пейтриътс спечели Супербоул след най-великия обрат в историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ненадминатият Том Брейди поведе обрата след 25 точки изоставане

Ню Инглънд Пейтриътс направи най-великия обрат в историята на Супербоул и победи Атланта Фалкънс с 34:28 след продължение, за да спечели петата си титла в 51-ото издание на най-голямото спортно събитие в САЩ. Над 110 млн. гледаха финала за купата по американски футбол.

Пейтриътс изоставаха с 25 точки в третата четвърт, но някак успяха да изравнят до 28:28 и се добраха до първото продължение в историята на Супербоул. Атланта си остана без нито един трофей в НФЛ.

Куотърбекът Том Брейди беше с основата на обрата, завършвайки с рекордните пасове за 466 ярда, за да спечели съвсем заслужено наградата за най-полезен играч на финала за четвърти път.

Досега в историята най-големия наваксан пасив за шампион на Супербоул беше само 10 точки, но Пейтриътс издигнаха това постижение до нови висоти.

Лейди Гага беше звездата на традиционното голямо музикално шоу на полувремето на стадиона в Хюстън. Тя започна представлението, качена върху покрива на стадиона и се пусна по въже надолу до сцената.

Най-важните факти след Супербоул:

- Том Брейди стана първият куотърбек с пет пръстена от Супербоул в историята и едва вторият играч с пет трофея след Чарлс Хейли

- Брейди счупи собствения си рекорд с 43 точни паса

- Брейди е първият играч, който печели четири MVP награди на Супербоул в рекордния му седми финал

- Джеймс Уайт завърши с 14 овладявания, рекорд за Супербоул. Неговите 20 точки също са рекорд

- Треньорът на Ню Инглънд Бил Беличик постави рекорд за най-много мачове като треньор на Супербоул – 7, като е спечелил 5

Безпрецедентно решение! МОК удари българския бокс (ДОКУМЕНТ)

Боксът е аут от следващите Олимпийски игри, Национални федерации, членове на IBA губят всички права

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова